Kas yra VIN kodas ir kaip vyksta jo patikrinimas?

VIN numeris

Perkant automobilį yra labai svarbu išsiaiškinti kiek įmanoma daugiau informacijos apie tą variantą kurį jūs ruošiatės įsigyti. Prekybininkų pateikiama informacija gali ne visados būti tiksli, kartais net specialiai gluminanti ar klaidinga, idant greičiau parduoti transporto priemonę.

VIN KODO PATIKRINIMO KAINOS

Vin kodo patikra nuo $3.49 →

Pigus VIN tikrinimas nuo $6.95 → $6.95
 Pilna VIN kodo ataskaita → $21.99

Vienas iš būdų kaip jūs galite pamatyti visą automobilio istoriją yra jo VIN numeris. Buitinėje kalboje jį yra įprasta vadinti kėbulo numeriu. Žinant mašinos praeitį, galėsite matyti ne tik kas buvo su juo daroma, tačiau net ir nuspėti galimus gedimus ateityje (jei tokių gali kilti).

VIN Kodas – tai tarsi transporto priemonės DNR kodas arba antspaudas kuriame galime rasti užkoduotos informacijos. Ši pagalbinė priemonė – labai populiari visame pasaulyje, norintiems įvertinti tikrąjį transporto priemonės stovį.

Straipsnyje aptarsime šio kodo aspektus ir tai ką galima sužinoti apie jį internete.

Pagrindiniai VIN kodo aspektai

Kaip ir minėta prieš tai, VIN kodas gali suteikti daug esminės informacijos apie automobilį. Pagrindinė to priežastis yra tai, jog jis yra unikalus kiekvienai transporto priemonei.

Skirsis ir šalis kurioje jis buvo pagamintas, gamintojo markė,  modelis, kėbulo ir pavarų dežės tipas, automobilio komplektacija, pagaminimo data, gamyklos bei eilės numeris.

Toks kiekis informacijos gali pasirodyti per didelis, bet iš tikrųjų jį galima labai paprastai išskirstyti.

VIN Aprašymo pavyzdys:

VIN kodas: JHMCL75404C200789
J (šalis) – Japonija.
HM (gamintojas) – Honda Japan.
CL7 (modelis, variklis) – Honda Accord, 2 litrų.
5 (kėbulo ir pavarų dėžės tipas) – 4 durų, 5 laipsnių mechaninė pavarų dėžė.
4 (komplektacija) – 2.0 “Sport”.
0 – nieko nereiškia, nėra duomenų.
4 (modelio pagaminimo metai) – 2004 m.
C (gamyklos kodas) – Saitama , Japonijoje.
200789 – eilės numeris.

Taigi, aiškiai matoma kiekviena kodo sekcijos paskirtis.

VIN ataskaitos internete. Kokia nauda?

Prieš pirkdami automobilį iš pardavėjo, turite pilną teisę pasiteirauti automobilio VIN kodo pagal kurį galėsite nustatyti ar skelbime pateikiama informacija atitinka automobilyje dokumentus.

Taip galėsite nustatyti ar pardavėjas nebando ko nors nuslėpti. Kita vertus, jeigu parduodate automobilį, turite būti pasiruošę pirkėjui suteikti tai kas jam aktualu.

Nemažai interneto svetainių teikia galimybę pagal VIN kodą pažiūrėti visą su tuo automobiliu susijusią informaciją. Tokios ataskaitos leidžia matyti viską vienoje vietoje, kartu su reikšmių paaiškinimais.  Pirminės ataskaitos dažniausiai būna nemokamos, na o norint gauti pilną, ją galima iš svetainės įsigyti už tam tikrą sumą.

Apibendrinant

Galima teigti, jog VIN kodas yra tikrai daug informacijos suteikianti priemonė, kurios pagalba galima sužinoti esminius dalykus.

Dažnai automobilių savininkai jo nesureikšmina ir perka transporto priemones prieš tai neatlikę validumo tyrimo. Žinant šią informaciją galima jaustis saugiau apie savo išsirinktą automobilį ir drąsiai jį įsigyti jeigu jis jus tenkina.

Susiję Įrašai

Prekyba
Taip Pat Skaitykite