Ką daryti su senu nenaudojamu automobiliu?

Pagal Lietuvoje registruotų automobilių skaičių, po automobilį turi ne tik šeima, bet ir beveik kiekvienas vairavimo teises turintis asmuo. Realybėje, kai kurie jų turi ir po kelis. 2014 metų pabaigoje automobilių parkas Lietuvoje sudarė 1456168 automobilių, o kiekvienais metais Regitros duomenimis dar įregistruojama po maždaug 150 tūkst. transporto priemonių. Taigi, norint atnaujinti savo šeimos automobilius, pirmiausia reikia rasti būdą ką daryti su senu automobiliu.

auto supirkimo paslaugos

Variantų kaip atsikratyti ir kur padėti seną automobilį yra išties nemažai. Pirmiausia, galima jį parduoti įdedant skelbimą į skelbimų portalą ar nuvarius į pardavimo aikštelę. Antras variantas – senų automobilių supirkimas, šiuo metu tai itin populiari paslauga tarp žmonių, kurie nori kuo greičiau parduoti automobilį. Trečiasis –  atiduoti į metalo laužą. Ir galiausiai, netikėtas – paslėpti automobilį ir palaikyti geresniems laikams.


Lietuvoje populiariausias variantas – parduoti automobilį, net jei tai išties senas, nudėvėtas ir morališkai nuskuręs. Išties kiekvienas automobilis net ir prasčiausias dar gali rasti savo naują šeimininką. Daugelis automobilių eina iš rankų į rankas ir atkeliavęs i šužsienio jis dar Lietuvoje pakeičia bent 2-3 šeimininkus ir dar kartais nukeliauja tolyn į Rytų šalis keliems šeimininkams. Parduoti automobilį galima įdėjus skelbimą į populiarius interneto skelbimo portalus ar specializuotus automobilių skelbimų portalus. Taip pat vis dar populiarus nuvežti automobilį į pardavimo aikštelę ar sudalyvauti savaitgaliais vykstančiuose automobilių turguose – tačiau ten dažniausiai vežami brangesni, išvaizdesni seni automobiliai, kuriuos tikimasi parduoti brangiau. Visgi kalbant apie aikšteles, laikymas jose kainuoja, o ir parduodama dažniausiai ne per dieną ar dvi, taigi tai gana nemaža investicija.

Senų automobilių supirkimas yra pastarųjų metų atradimas. Ši paslauga užkariavo rinką dėl kelių paprastų priežasčių. Pirmiausia, konkurencinga kaina, dažniausiai gaunama suma už seną automobilį yra ne mažesnė nei rinkos kaina parduodant turguje ar per skelbimus. Tuo labiau, jog nereikia mokėti už skelbimo paskelbimą portaluose ar automobilio laikymą aikštelėje, nereikia derintis prie automobilį apžiūrėti norinčių potencialių pirkėjų. Ir nereikia nieko laukti – automobilių supirkimas pasižymi itin greitu automobilio atsikratymu, dokumentai sutvarkomi dar tą pačią dieną.

Alternatyva seno automobilio pardavimui supirkėjams, yra atidavimas į metalo laužą. Tačiau ten patenka automobiliai, kuriuos liaudiškai ir vadiname „laužais“ – dažniausiai po avarijos, visiškai nuvaryti, kelis dešimtmečius skaičiuojantys arba jau nebevažiuojantys automobiliai.

Tačiau prieš atsikratant senu automobiliu, nepamirškite ir to, jog kai kurių automobilių vertė kyla priklausomai nuo jų amžiaus. Gerai išlaikyti, važiuojantys reti automobiliai arba itin seni automobiliai, netgi tarybiniai turi vertę ir paklausą. Todėl jei draugai pradeda juokauti, jog važinėji su antikvariniu automobiliu, galbūt tai nėra pašaipa, galbūt tai rimtas komentaras vertas dėmesio. Yra daugybė istorijų, kuomet seni automobiliai buvo parduoti už įspūdingas sumas aukcionuose bei prikelti naujam gyvenimui rieda svarbiuose senų automobilių paraduose. Todėl kartais verta tokį automobilį saugiai paslėpti ir palaikyti dar kokius – 5-10 metų, taip, jog jo būklė nenukentėtų ir vėliau parduoti dar brangiau.

Kad ir ką nuspręstumėte daryti su senu automobiliu, nesielkite taip, kai nemėgstami kaimynai – nepalikite automobilio daugiabučio kiemo aikštelėje ar prie šaligatvio arba dar blogiau – pamiškėje. Yra nemažai senų automobilių, kurie nevažiuoja arba tiesiog nebėra pagrindinis automobilio savininko automobilis ir todėl jis paliekamas, juo nebevažinėjama. Taip senas automobilis užima vietą ir taip sausakimšose aikštelėse, erzina kaimynus.

Susiję Įrašai

Prekyba
Taip Pat Skaitykite