Kas yra VIN kodas ir kaip vyksta jo patikrinimas?

VIN numeris

Perkant automobilį yra labai svarbu sužinoti kiek įmanoma daugiau informacijos apie automobilį kurį jūs ruošiatės įsigyti. Prekybininkų pateikiama informacija gali būti ne visados tiksli, kartais net specialiai gluminanti ar klaidinga, idant greičiau parduoti transporto priemonę.

Vin kodo patikra nuo $3.49 →

Vienas iš būdų kaip jūs galite sužinoti informacijos apie galimus gedimus ir apskritai automobilio istoriją yra jo VIN numeris. Tradiciškai visuomenėje jį yra įprasta vadinti kėbulo numeriu.

Tai – tarsi jūsų transporto priemonės DNR arba antspaudas kuriame vyrauja unikali užkoduota informacija. Galima teigti, jog tai labai vertinga pagalbinė priemonė jums kurie norite įvertinti tikrąjį transporto priemonės stovį.

Šiame strapsnyje aptarsime šio kodo aspektus ir tai ką galima sužinoti apie jį internete.

Pagrindiniai VIN kodo aspektai

Kaip ir minėta prieš tai, VIN kodas gali suteikti itin daug esminės informacijos apie automobilį. Pagrindinė to priežastis yra tai, jog jis yra unikalus kiekvienai individualiai transporto priemonei.

Tai yra šalis kurioje jis buvo pagamintas, kas automobilio gamintojas, jo modelis, kėbulo ir pavarų dežės tipą, automobilio komplektaciją, pagaminimo datą ir gamyklą bei eilės numerį.

Galbūt toks kiekis informacijos gali pasirodyti per didelis, bet iš tikrųjų jį galima labai paprastai išskirstyti.

VIN Aprašymo pavyzdys:

VIN kodas: JHMCL75404C200789
J (šalis) – Japonija.
HM (gamintojas) – Honda Japan.
CL7 (modelis, variklis) – Honda Accord, 2 litrų.
5 (kėbulo ir pavarų dėžės tipas) – 4 durų, 5 laipsnių mechaninė pavarų dėžė.
4 (komplektacija) – 2.0 “Sport”.
0 – nieko nereiškia, nėra duomenų.
4 (modelio pagaminimo metai) – 2004 m.
C (gamyklos kodas) – Saitama , Japonijoje.
200789 – eilės numeris.

Taigi, aiškiai matoma kiekviena kodo sekcijos paskirtis.

VIN ataskaitos internete. Kokia nauda?

Prieš pirkdami automobilį iš jo pardavėjo jūs turite pilną teisę jo pasiteirauti automobilio VIN kodo pagal kurį galėsite nustatyti ar skelbime pateikiama informacija atitinka pačiame automobilyje suteikiamuose dokumentuose.

Taip galėsite nustatyti ar pardavėjas nebando ko nors nuslėpti. Kita vertus, jeigu parduodate automobilį, jūs turite būti pasiruošti pirkėjui suteikti tai kas jam aktualu.

Nemažai interneto svetainių pateikia galimybę pagal VIN kodą pažiūrėti visa su tuo automobiliu susijusią informaciją. Tokios ataskaitos norint viską matyti vienoje vietoje, kadangi kiekvienos VIN kodo reikšmės nereikės analizuoti patiems. Pirminės ataskaitos dažniausiai būna nemokamos, na o norint gauti pilną, ją galima iš įmonės įsigyti.

Apibendrinant

Galima teigti, jog VIN kodas yra tikrai daug informacijos suteikianti priemonė kurios pagalba galima sužinoti esminius dalykus.

Dažnai automobilių savininkai nežino jo didelės svarbos ir perka transporto priemones prieš tai neatlikę validumo tyrimo. Žinant šią informaciją galima jaustis saugiau apie savo išsirinktą automobilį ir drąsiai jį įsigyti jeigu jis jus tenkina.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
balsų skaičius - 1
vidutinis įvertinimas - 5.00 iš 5
Loading...