Moterys vairuoja automobilį saugiau

moterys vairuoja saugiauŠiais laikais populiaru vairuoti automobilį, o teises gauti kuo greičiau. Dauguma žmonių teises stengiasi įgyti būdami iki 30 metų amžiaus, o partaruoju metu nežymiai daugiau vairuotojo pažymėjimų išduodama moterims pernai moterims išduota 19 744, o vyrams – 19 178. Beveik kas antra moteris Lietuvoje vairuoja. Tačiau vyrų ir moterų vairavimo įpročiai skiriasi.

Pirmiausia skirtingų lyčių atstovai renkasi skirtingus automobilius ir teikia pirmenybę skirtingiems dalykams.  Vyrai perka galingesnius automobilius, o moterys – naujesnius, jos domisi automobilio dizainu, spalva, o techniniai automobilio duomenys moterims yra mažiau aktualūs, o kadangi naujesni būna saugesni, tai didesnė tikimybė, jog moteris mažiau nukentės, o su didelio pajėgumo automobiliais vyrai viršys greitį. Moterys taip pat renkasi mažesnio galingumo transporto priemones ir automatinę pavarų dėžę, todėl užfiksuojama mažiau avarijų dėl moterų kaltės. Tuo tarpu vyrai, turėdami galingesnio variklio automobilius padaro žymiai daugiau avarijų – beveik 82 proc. KET pažeidimų padaro vyrai ir net 70 proc. avarijų sukelia vyrai. Todėl vyrai turėtų pasimokyti iš moterų, kaip saugiau elgtis kelyje.

Yra ir daugiau veiksnių, įrodančių, kad moterys vairuoja automobilį saugiau. Mažesnė tikimybė moteriai padaryti avariją dar ir dėl vairavimo išgėrus įpročio. Daugiau nei pusė vyrų yra bent kartą vairavo išgėrę, o moterų tik trečdalis. Taip pat egzistuoja ir bendros charakterio savybės ir elgesio tendencijos, kuriomis pasižymi moterys. Jos prie vairo yra santūresnės, nedemonstruoja savo vairavimo įgūdžių ir  neplūsta kitų vairuotojų. Silpnosios lyties atstovės yra ir dėmesingesnės, stebi bei analizuoja aplinką, įskaitant ir menkiausias jos detales, yra atidžios, kuomet manevruoja. Jos yra drausmingesnės, gerokai daniau nei vyrai paiso kelio ir eismo ženklų. Dėl didesnio dėmesingumo moterys ir rečiau kalba mobiliuoju telefonu (tai prieštarauja stereotipui, kad jos yra plepios).

Skiriasi ir laikas, per kurį moterys išmoksta vairuoti bei mokymosi ypatumai. Joms yra sunkiau suprasti automobilio fiziką, išaiškinti, kaip įvažiuoti į menamą garažą. Tačiau jos vairuoja atsargiau ir atsakingiau, o pagrindinė problema, dėl kurios moterys padaro mažas avarijas yra išsiblaškymas. Norint būti gera vairuotoja, reikia įveikti išsiblaškymą.

Taigi, nors vairavimas siejamas su vyrais, tačiau šiais liberaliais laikais, kai moterys yra išsikovojusios daugiau teisių ir bentjau šiokią tokią lygybę su vyrais. Dėl to moterys imasi ir tokių pačių veiklų kaip ir vyrai, įskaitant ir mechanikos specialybės baigimą bei automobilių vairavimą. Nors egzistuoja stereotipas, kad moterys yra prastesnės vairuotojos nei vyrai, tačiau vairavimas priklauso ne nuo lyties, o nuo asmeninių savybių, o moterys vairuoja saugiau dėl atsargumo, atidumo, dėmesingumo.

Šaltinis: http://aszinau.lt/

Susiję Įrašai

Vairavimas
Taip Pat Skaitykite