Automobilio parkavimo sistema: kaip pasirinkti

parkavimo sistemos

Naujuose automobiliuose su atitinkama komplektacija automobilių parkavimo sistema yra gamyklinė ir sukti galvos, kaip ją pasirinkti tikrai nereikia. Senesniuose automobiliuose jos greičiausiai nėra, tad teks pasidomėti, kokią įsigyti.

Automobilio parkavimo sistema veikia panašiai, kaip ir sonaras laivuose – nuo tam tikro atstumo (apie 2 metrus) automobilio galiniame ar priekiniame bamperyje įmontuoti siųstuvai siunčia ultragarsinį signalą ir stebi, per kiek laiko jis sugrįžta į šalia esantį imtuvą. Pagal tai nustatoma tiksli vieta iki kliūties ir imamasi tolimesnių veiksmų. Štai pagal tuos veiksmus ir reiktų rinktis automobilio parkavimo sistemą.

Pypsinčios parkavimo sistemos

Elementariausia parkavimo sistema, kainuojanti vos 20 eurų yra 4 daviklių pypsinti automobilių parkavimo sistema. Jos įstatymas gana paprastas – į galinį bamperį yra įmontuojami 4 davikliai, kurie sujungiami su valdymo pultu ir specialiu garsiniu signalu, montuojamu automobilio panelėje. Kai automobilio galas artėja prie kliūties, pasigirsta tam tikras garsinis signalas, kuris dažnėja artėjant prie kliūties. Tokiu būdu vairuotojas žino, kaip arti automobilis yra šalia kito automobilio, sienos ar net žmogaus.

Kiek sudėtingesnė sistema turi 8 daviklius, kurių 4 papildomai montuojami ir priekyje. Tokiu būdu vairuotojui pranešama apie priekyje esančias kliūtis, kurių nematyti per automobilio variklio kapotą.

LED sistemos

Veikimo principas yra tas pats, tik „kompiuteris yra kiek sudėtingesnis. Jis specialiame ekranėlyje parodo, kiek metrų ar centimetrų liko iki kliūties. Sudėtingesni LED ekranėliai rodo ir automobilio kontūrus, bei kliūtį, kad vairuotojas galėtų paprasčiau įsivaizduoti, kur kas stovi, ar juda.

Šios sistemos montavimas yra gana sudėtingas, kadangi reikia surasti tinkamą vietą automobilio panelėje, kad ekranėlis būtų matomas, bet netrukdytų kitiems prietaisams.

Video parkavimo sistemos

Tai šiuolaikiškiausios automobilio parkavimo sistemos, kurios vietoj garsinių daviklių naudoja kameras. Jos filmuoja tai, kas vyksta gale ir perduoda vaizdą į ekranėlį, esantį vairuotojo panelėj. Naujausios sistemos vaizdą gali rodyti ir ant veidrodėlio, taip pat ant priekinio stiklo.

Po truputį einama prie šios automobilio parkavimo sistemos, dėl ko evoliucionuoja ir pats automobilis. Manoma, kad artimiausiu metu teks atsisakyti galinio vaizdo veidrodėlių šonuose, nes jie nebeatliks savo funkcijos – rodyti vaizdą iš galo. Tai padarys galinės kameros.

Automobilių parkavimo sistemomis prekiaujama internetu. Jas instaliuoja patyrę automobilio elektronikos meistrai.

Susiję Įrašai

Įdomybės
Taip Pat Skaitykite