Priemonės užtikrinančios saugumą kelyje

nerūdijančio plieno turėklai

Užtikrinti kelių eismo saugumą šiandien nėra lengva užduotis, nes kiekviena iš šiuolaikinio transporto rūšių kelia potencialią grėsmę. Už patogias judėjimo sąlygas ir didelį greitį reikia mokėti savo sveikata, o kartais ir gyvybe. Kelių eismo įvykių metu patirtos traumos dažnai būna ne tik sunkios, bet ir mirtinos.

Siekiant sumažinti pavojų, su kuriuo susiduria eismo dalyviai, buvo sukurtas platus priemonių rinkinys, tokių kaip patvarūs nerūdijančio plieno turėklai iš Tureklai.net, ženklai, takeliai, pakraščiai ir t.t. užtikrinantys žmonių saugumą keliuose. Išeidami iš namų kiekvienas atsiduriame pėsčiojo, vairuotojo ar keleivio vaidmenyje, vadinasi, ši problema aktuali visiems be išimties ir į ją reikėtų žiūrėti labai rimtai.

Aktualiausi pažeidimai ir jų pajovai

Teisės aktų požiūriu saugumas kelyje – tai jo dalyvių apsaugos nuo eismo įvykių ir jų padarinių lygis. Eismo įvykis – tai įvykis, įvykęs individualiai transporto priemonei važiuojant ar jai dalyvaujant, dėl kurio buvo apgadintos transporto priemonės, buvo sužaloti ar žuvo žmonės arba padaryta akivaizdi materialinė žala kokiam nors turtui.

Maždaug 75% avarijų įvyksta dėl to, kad vairuotojai nepaiso kelių eismo taisyklių. Jei avarijos metu sužeisti žmonės negali būti gydomi per artimiausias tris valandas, jie gali mirti nuo sužalojimų ir kraujo netekimo.

Aktualiausi pažeidimai – greičio viršijimas, važiavimas į priešpriešinio eismo juostą, atsisakymas laikytis kelio ženklų nustatytų reikalavimų, vairavimas apsvaigus nuo alkoholio ar narkotikų.

Kitas avarijas lemiančių priežasčių sąraše – slidūs ir nelygūs keliai, su saugumo standartų neatitinkančiomis dangomis, sugedusios automobilių stabdžių ir vairavimo sistemos, nekokybiškos ir susidėvėjusios padangos.

Efektyviausių priemonių išskirstymas

Iki šiol yra sukurta pakankamai priemonių, skirtų kelių eismo saugumui užtikrinti. Jie gali būti aktyvūs arba pasyvūs.

Aktyvios saugumo priemonės

Kompetentingas kelių projektavimas ir esamų kelių tinklo objektų saugumo užtikrinimas.

Kelio konstrukcijų analizė, siekiant pašalinti nustatytus trūkumus, galinčius sukelti avarijas ir užtikrinti tinkamą kelių eismo saugumo lygį atliekant kelių remonto darbus.

Reguliarus eismo organizacinės bazės tobulinimas ir būtinų galiojančių Kelių eismo taisyklių pakeitimų darymas.

Griežtos visų eismo dalyvių taisyklių laikymosi kontrolės užtikrinimas.

Nuolatinis transporto priemonių techninės būklės stebėjimas, savalaikės transporto priemonių priežiūros priemonės.

Saugiam eismui organizuoti reikalingos įrangos (šviesoforų, vaizdo stebėjimo kamerų, kelio ženklų ir kt.) tinkamumo ir veikimo užtikrinimas.

Pasyviosios saugumo priemonės

Struktūriniai transporto priemonių pakeitimai ir įrangos, atsakingos už eismo dalyvių saugumą, tobulinimas: kėbulo standumo didinimas, automobilių aprūpinimas oro pagalvėmis, patikimais suvaržymais, saugos diržais ir kt.

Pažangesnių įrenginių ir eismo modelių kūrimas, siekiant užtikrinti asmeninį pėsčiųjų saugumą keliuose.

Pagrindinis dokumentas, reglamentuojantis visus kelyje vykstančius procesus, yra Kelių eismo taisyklės. Jų laikymasis garantuoja dalyvių saugumą 90%. Likę 10 % nelaimingų atsitikimų gali įvykti tik dėl force majeure aplinkybių, tokių kaip gamtos pavojai, stichinės nelaimės ar staigūs sveikatos sutrikimai.

Kelių eismo taisyklių laikymuisi kontroliuoti buvo sukurta speciali institucija – Saugaus eismo departamentas. Tačiau vien valstybės struktūrų dalyvavimo sprendžiant šią problemą akivaizdžiai nepakanka. Kiekvienas turėtų atsiminti, kad tik jūs galite užtikrinti savo asmeninį ir kitų žmonių saugumą keliuose.

Šaltinis: https://www.tureklai.net

Susiję Įrašai

Įdomybės
Taip Pat Skaitykite