Vairavimo kursus sutrumpino perpus

vairavimo kursaiSuomijoje kelios vairavimo mokyklos jau atlieka eksperimentą – perpus sutrumpino teorijos ir praktikos mokslų laiką, kad žmonės galėtų greičiau ir pigiau įgyti vairuotojo pažymėjimą, rašo Suomijos leidinys „Yle.fi“.

B kategorijos vairuotojo pažymėjimas Suomijoje kainuoja itin brangiai – kursų kaina svyruoja apie 1,2–1,3 tūkst. eurų. Kainą labiausiai išpučia brangios vairavimo pamokos ir ilgas teorijos mokymasis. Pagal Suomijos įstatymus, kandidatui būtina išklausyti mažiausiai 19 teorijos pamokų, kurių kiekviena trunka po 50 minučių, ir dar 18 pamokų praleisti prie vairo. Tik tada kandidatui leidžiama laikyti egzaminą norint įgyti vairuotojo pažymėjimą. Kelios mokyklos pernai gruodį pradėjo eksperimentą ir dabar siūlo po 10 teorijos ir praktikos pamokų. Vienos vairavimo mokyklos atstovas aiškino, kad toks modelis netinka visiems. „Jis yra geras tiems, kas jau turi šiokių tokių pagrindų, tarkime, vairuoja mopedą, motociklą ir pan.“, – sakė jis. Pasak jo, trumpesnis kursų variantas yra pasiūlomas visiems perspektyviems mokiniams, jį pasirenka savimi pasitikintys žmonės, manantys, kad trumpesni kursai jiems bus pats tas.

Per trumpesnius kursus yra išdėstoma ta pati medžiaga, tik kur kas greičiau, reikia daug mokytis namuose. Mokinius motyvuoja ne tik faktas, kad kursai bus trumpesni, bet ir tai, kad atpigs. Bandomajame projekte dalyvauja 130 vairavimo mokyklų Suomijoje. Jeigu po eksperimento dauguma mokytojų ir mokinių atsiliepimų bus teigiami, trumpesni kursai bus organizuojami nuolatos.

Susiję Įrašai

Įdomybės
Taip Pat Skaitykite