Žieminis pasivažinėjimas su kartingais

kartingas vazineti ziema

Žiema – automanų mėgstamas metų laikas. Kai oro temperatūra nukrenta žemiau nulio, o kelio dangą padengia sniegas arba ledas, šiltuoju metų laiku gatvėmis riedėję automobiliai keliems mėnesiams pastatomi į garažus. Tuo tarpu jų vietą užima kitą paskirtį turintys automobiliai.

Vis dėlto, atėjus žiemai, automobilių entuziastai privalo atsisakyti tam tikrų pramogų, kuriomis buvo galima naudotis šiltuoju metų laiku. Viena iš jų – pasivažinėjimas su kartingais atvirose erdvėse įsikūrusiuose kartodromuose.

Jeigu šiuo metu svajojate apie pasivažinėjimą kartingais slidžia kelio danga – sukluskite. Šį savaitgalį, Šiauliuose, įvyks „Kartingai ant ledo“ renginys, kuriame bus leidžiama pasivažinėti su kartingais, dėvinčiais spygliuotas padangas.

Kadangi žiema ir kartingai nėra labai dažnas reiškinys šaltuoju metų laiku, pakalbinome vieną iš renginio organizatorių, Artūrą Puplauską, kuris sutiko atsakyti į keletą klausimų apie artėjantį renginį ir ko automanai gali tikėtis iš žieminio pasivažinėjimo su kartingais.

Pradėkime nuo pat pradžių. Kaip jūs susidomėjote kartingais ir kartingų sportu?

Artūras – Visada domino autosportas, technika, nuolatos stebėdavau ralio, auto-moto, F-1, kartingų varžybas (tiek per TV, tiek gyvai). Vaikystėje nebuvo galimybės lankyti kartingų būrelio, tačiau visada stengdavausi išnaudoti kiekvieną progą pasivažinėti tiek elektrinėmis mašinėlėmis atrakcionų parkuose, tiek kartingais ir kita technika.

Nesate vieni iš tų automanų, kurie mėgaujasi tik kartingų vairavimu. Jūs taip pat organizuojate varžybas į kurias kviečiate kartingų entuziastus. Kada įvyko lūžis, kuris paskatino pradėti organizuoti varžybas ar net atidaryti kartodromus?

Artūras – Keletą mėnesių teko padirbti viename kartodrome, kur susipažinau su kolega Deividu Rodinu. Abu prijautėme kartingų sportui ir matėme didelį potencialą pramoginių kartingų nuomos versle, kurį po truputi pradėjome vystyti. Viską pradėjome su keturiais senais aplaužytais kartingais Šilutėje, o per kelis metus metų išaugome iki dviejų lauko kartodromų didžiuosiuose miestuose, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Netolimoje ateityje taip pat planuojame išpilti asfaltą ir atidaryti profesionalų kartodromą pajūryje (nes šiuo metu neturime rimtos trasos aplink Klaipėdą 100km spinduliu).

Daugelis autosporto specialistų teigia, jog kartingų varžybos yra pati geriausia vieta norint išugdyti talentingą lenktynininką. Ar pritariate šiai nuomonei?

Artūras – Visiškai pritariu. 99% Formulės-1 lenktynininkų savo karjeras pradėjo nuo kartingų sporto, kur vairuotojas, būdamas vos 5-6 metų, gali susipažinti ne tik su vėliavų reikšmėmis, bet ir perprasti trajektorijas, teisingos laikysenos, stabdymo, lenkimų ir kitas elgsenas lenktynėse.

Šiuo metu eksploatuojate du lauko kartodromus, kuriais lankytojai gali naudotis tik šiltuoju metų laiku. Vis dėlto, artėjantį savaitgalį pristatysite naujovę – kartingus su žieminėmis padangomis. Papasakokite plačiau apie tai.

Artūras – Labai tikimės, kad iki savaitgalio žiema nepabėgs ir ledas neištirps. Šiuo metu ruošiame kartingus, skirtus važiuoti ant ledo – keičiame šarvelius platesniais (kad neprišaltų troseliai), montuojame žiemai skirtas kartingų padangas (su 130 dyglių kiekvienoje) – atliekame visus būtinus darbus, kad važiavimai praeitų sklandžiai. Visiems norintiems pasivažinėti, rekomenduojame šiltai apsirengti (būtinai pasiimti pirštines ir kepurę), nes įsibėgėjus kartingui, pučia pakankamai didelis vėjas, taigi gali būti šaltoka. Taip pat rekomenduojame užaugti iki 140cm, nes kitaip nepasieksite pedalų. Kitą vertus, mažesniuosius tėveliai gales pavežti ant kelių, jei abu tilps į kartingą.

Kaip skiriasi kartingo elgesys važiuojant trasa, kuri yra padengta ledu ar sniegu?

Artūras –  Lyginant su asfaltu, yra žymiai mažesnis sukibimas su danga. Toks važiavimas yra sudėtingesnis ir reikalauja daugiau darbo su vairu, stabdymu ir akceleratoriumi, jo neperspaudžiant, nes kartingas gali apsisukti. Vairavimas ant ledo/sniego iš dalies yra panašus į važiavimą ant šlapios dangos, taigi visi norintys galės pasitobulinti vairavimo įgūdžius ekstremaliomis sąlygomis.

Pakalbėkime plačiau apie žieminės kartingo trasos konfigūraciją. Kokios trasos žiemos pramogų pasiilgę automanai gali tikėtis?

Artūras – Planuojamas trasos ilgis – apie 800 metrų. Staigių posūkių nebus ir trasoje vyraus švelnūs, į driftą orientuoti posūkiai. Kažkas panašaus į „Nascar“ ovalo trasą, su nedideliais pavingiavimais.

Ar važiavimų skaičius bus ribotas?

Artūras – Standartinis važiavimas trunka 10minučių – kas yra vairavę kartingą, puikiai supranta, kad tokio laiko vienam važiavimui pakanka – ypač kai yra geras sukibimas su trasa (tada rankos gali pavargti ir po 5 minučių). Savaime suprantama, kad važiuojant ant ledo (nors ir su dygliuotomis padangomis), tokio sukibimo, kurį turi „slick“ tipo padangos su asfaltu nebus, bet to ir nesiekiame. Atvirkščiai – tai bus savotiškos drifto pamokos ant sniego, kur kiekvienas gales pirmą kartą išbandyti ar pasitobulinti savo vairavimo (šoninio slydimo) įgūdžius. Vieno asmens važiavimų skaičiaus neribosime – planuojame, kad pramoga veiks visą savaitgalį nuo 10 iki 21 valandos. Šiuo metu saulė leidžiasi nuo 16valandą, tačiau trasoje turėsime apšvietimą (bent jau didžiojoje jos dalyje), tai tamsus vakaras – ne problema.

Šaltinis: automanas.lt

Susiję Įrašai

Pramogos
Taip Pat Skaitykite