Kokios spalvos automobiliai populiariausi?

Vyrai automobilius skirsto pagal markes, variklio galingumą, gamybos šalį ir pan., o moterims kartais užtenka tik spalvos ir ratuotos transporto priemonės apibūdinimas baigtas. Moterys dažniausiai renkasi automobilius, kurie tviska prabanga ir elegancija, o tokių automobilių gražiausiųjų viršūnėse, žinoma, juoda ir balta spalvos. Tiesa, šių spalvų automobilius labai mėgsta ir vyrai. Taigi renkant populiariausią automobilių spalvą pasaulyje įsiplieskia nesibaigianti kova tarp baltos ir juodos.

Karaliauja juoda

Remiantis vienoje duomenų bazėje pateikta informacija, juoda yra dažniausiai naudojama spalva (31,4 proc.) dažant automobilius, o antroji vieta tenka baltai spalvai (19,6 proc.), trečioji – sidabrinei (13,1 proc.).

Tamsiai pilka (9,1 proc.) ir pilka 6,5 proc.) užbaigia populiariausių spalvų penketuką. Raudona (5,2 proc.) užima šeštąją vietą ir yra pirmoji spalva, nepriklausanti pilkiems atspalviams. Pasaulis pilkėja – bent taip atrodo vos išėjus į gatves.

Pasaulinės mados

Vienos automobiliams skirtų dažų tiekėjos parengtoje spalvų populiarumo ataskaitoje, pateiktoje 2014 m., minimi kiek kitokie rezultatai. Teigiama, kad balta buvo pati populiariausia spalva pasaulyje jau 4-erius metus iš eilės, ir dabar 29 proc. visų pasaulio automobilių yra baltos, o juodos tik 19 proc.

Tai akivaizdu už Atlanto, mat Šiaurės Amerikoje populiariausi baltos spalvos automobiliai (25 proc.), visiškai juodi – 17 proc., o perlų baltumo – 8 proc. Bet pažvelgus pro langus Lietuvoje, akivaizdžiai karaliauja pilkuma.

Tiesa, prognozuojama, kad ateityje iškils 4 populiarios automobilių spalvų grupės: blyškūs atspalviai, šviesios spalvos, prislopintos spalvos ir tamsūs atspalviai.

Susiję Įrašai

Įdomybės
Taip Pat Skaitykite